Co wziąć pod uwagę, wybierając meble do aneksu kuchennego?

Budowa aneksu kuchennego to rozwiązanie wybierane przez dużą grupę inwestorów wykańczających nowoczesne mieszkania i domy jednorodzinne. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego pomieszczenia nieprzechodniego. Aby kuchnia w aneksie była funkcjonalna i użyteczna, a jednocześnie prezentowała się atrakcyjnie pod względem wizualnym, niezbędne jest odpowiednie wyposażenie. Jak umeblować takie pomieszczenie? O czym warto pamiętać, wybierając meble? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Czym jest aneks kuchenny?

Aneks to wydzielony z większego pomieszczenia fragment, w którym umieszczone jest wyposażenie kuchenne. Może mieć postać wnęki lub być odgrodzony wyłącznie przy użyciu odpowiednio ustawionych mebli. Aneksy najczęściej wyodrębniane są z pokoi dziennych – salonów. Wynika to z faktu, że pomieszczenia te w większości budynków mają zdecydowanie największy metraż.

Budowa kuchni w aneksie to znakomity sposób na zaoszczędzenie przestrzeni w przypadku mieszkań o niewielkim metrażu. Coraz częściej jednak decydują się na to także właściciele dużych domów jednorodzinnych. Zestawienie ze sobą miejsca do przygotowywania posiłków oraz części wypoczynkowej to rozwiązanie wygodne i funkcjonalne. Przestronna kuchnia połączona z salonem prezentuje się przy tym bardzo nowocześnie. Taki układ idealnie wpisuje się w aktualne trendy architektoniczne.

W jakie meble wyposażyć aneks kuchenny?

W trakcie urządzania aneksu kuchennego należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najważniejszą z nich jest zachowanie spójności aranżacyjnej pomiędzy wyposażeniem kuchni i salonu. Styl mebli zakupionych do kuchni nie może odbiegać od tego zastosowanego w salonie. Dzięki temu wnętrze prezentuje się harmonijnie i schludnie – zachwyca nie tylko domowników, ale i zapraszanych gości.

W przypadku kuchni w aneksie warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania i naturalne materiały, takie jak drewno oraz kamień. Tworzone m.in. w Warszawie meble kuchenne na wymiar z tych surowców są modne i uniwersalne – pasują do niemal wszystkich stylów architektonicznych. Ryzyko popełnienia błędu w doborze jest więc znacząco redukowane. Niezmiennie istotna jest też kolorystyka. Gładkie fronty jasnych szafek w salonie doskonale współgrają z idealnie wymierzonymi blatami kuchennymi w kolorze naturalnego drewna. Takie meble nie przytłaczają wnętrza i świetnie wyglądają w każdym świetle.