Jakie meble kuchenne są aktualnie na czasie?

Urządzenie funkcjonalnej i atrakcyjnej pod względem wizualnym kuchni to niełatwe zadanie. W tym przypadku wiele zależy od mebli, czyli najważniejszego elementu wyposażenia tego pomieszczenia. W trakcie poszukiwań idealnej zabudowy warto kierować się zarówno własnym gustem, jak i aktualnymi trendami w aranżacji wnętrz. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie meble kuchenne są obecnie na czasie. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Klasyczna forma i naturalne materiały zawsze w cenie

Kuchnia to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim praktyczne. To miejsce do pracy i przygotowywania posiłków. Wobec tego wybrane meble powinny spełniać zasady ergonomii. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że niezmienną popularnością od lat cieszą się zabudowy w klasycznych formach, pozbawione dekoracji oraz innych zbędnych udziwnień.  Proste szafki i blaty wykonane z naturalnych surowców o wysokiej trwałości nigdy nie wyjdą z mody.

W nowoczesnych kuchniach króluje minimalizm oraz materiały przyjazne środowisku. Mowa tu nie tylko o drewnie, ale także różnych rodzajach kamienia. Granit, konglomerat, spiek kwarcowy czy ekskluzywny marmur to wytrzymałe tworzywa, które łatwo utrzymać w czystości. To niezwykle ważne z perspektywy ostatnich wydarzeń związanych ze światową pandemią. Przez obawę o własne zdrowie wiele osób zaczęło przywiązywać dużą większą uwagę do tej kwestii w czasie poszukiwań mebli kuchennych na wymiar. Warszawa to miasto, w którym trend ten jest bardzo widoczny.

Jakie kolory mebli są teraz w modzie?

Barwa mebli do kuchni to zawsze indywidualny wybór właściciela budynku. Nie mniej jednak w tej kwestii również istnieją pewne zauważalne wzorce stosowane w ostatnim czasie. Aktualnie dużą popularnością cieszą się zabudowy w ciemnych kolorach, będących synonimem klasy i elegancji. Czarny, granatowy i ciemnozielony, czyli odcienie, które jeszcze kilka lat temu były kojarzone głównie z sypialnią i salonem, trafiły do kuchni. Trzeba przyznać, że jest to strzał w dziesiątkę.

Nie oznacza to jednak, że jasne kuchnie przestały być modne. Meble beżowe czy w kolorach pastelowych nadal wybierane są przez znaczną grupę osób wykańczających to pomieszczenie. Ze względu na swoją uniwersalność stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla zamkniętych kuchni o niewielkim metrażu, jak i dużych, przestronnych pomieszczeń otwartych na salon.